21:00-23:00 Plac Grunwaldzki

ZAKĄTEK ŁAGODNEGO BRZMIENIA Part 2 – koncert “wahadłowy”

Druga odsłona koncertu wahadłowego. Jedna publiczność . Dwa zespoły i „Machina Poetycka”. Trzy sceny. Zaczynamy o  21.00 gramy bez przerwy do 23.00. Zagramy piosenki, ballady z gatunku szeroko rozumianej „poezji śpiewanej”. W programie znajdą się utwory takich artystów jak: B. Okudżawa, J. Brel. G. Brassens, L. Cohen, M. Grechuta , Czerwony Tulipan oraz wiersze i limeryki polskich poetów.

 

Dlaczego koncert „wahadłowy” ? Otóż to publiczność będzie stanowić swoiste „wahadło” koncertu. Trzy sceny rozmieszczone będą po trzech stronach widowni

Zespoły zagrają, każdy na swojej scenie, po dwa sety, 30 minutowe. Koncert rozpocznie się na scenie nr 1 (Machina Poetycka) i przejdzie bez przerwy na scenę numer 2 (5 Pora Roku), potem scenę 3 (JAREK PIKUŁA z zespołem), by znów powrócić na scenę numer 1 itd. Całość zakończy wspólne odśpiewanie jednej z pieśni, wybranej przez publiczność z całego koncertu. Zaśpiewamy z  dwóch scen wraz z publicznością.  Publiczność aby wysłuchać koncertu będzie musiała niczym „wahadło” podążać za muzyką dobiegającą z odpowiedniej sceny. (ustawiać się do sceny na której rozpoczyna się koncert) Ot taka interaktywna zabawa.

Machina Poetycka ( scena 1) to happening teatralny w wykonaniu aktorki Teatru J. Osterwy w Gorzowie, Karoliny Miłkowskiej – Prorok. Happening oparty jest na wierszach i limerykach polskich poetów. Uwaga: machina będzie działać tylko wtedy, gdy w sercach publiczności tlić się będzie odrobina miłości.

5 PORA ROKU – Sylwia Beech, Cezary Żołyński, Mariusz Smoliński, Marek Popis, Mariusz Ambrożuk – gościnnie Artur Nełkowski.

JAROSŁW PIKUŁA z zespołem – Janusz Gajda, Andrzej Jóżwiak, Tomasz Makuchowski

Machina Poetycka (happening) – Karolina Miłkowska – Prorok.

Zaprasza pomysłodawca- Cezary Żołyński.