30. 21:00-22:00 - Park Siemiradzkiego, scena na scenie Amfiteatru MCK

SŁOMA & D’Roots Brothers – koncert nestora muzyki reggae.

Jerzy ”Słoma” Słomiński – muzyk, wytwórca bębnów, ekolog, projektant i budowniczy oryginalnych przestrzeni życiowych. Uznawany za prekursora polskiego bębniarstwa. Od czterdziestu lat współtworzy alternatywną scenę muzyczną. Usłyszeć go można było między innymi z: Osjanem, Brygadą Kryzys, Izraelem, Jackiem Kleyffem i Orkiestrą Na Zdrowie oraz Antoniną Krzysztoń. Jego autorskie przedsięwzięcia muzyczne to: Bębnoluby, Przedwietrze oraz liczne kręgi bębniarskie.

Od kilku lat zaangażowany jest w ruch promujący szeroko pojętą Kulturę Pokoju, w ramach którego, wraz z żoną Nicole, organizuje u siebie coroczny festiwal Dni Kultury Pokoju oraz tworzy niezależny Rodzinny Dom Kultury Pokoju.

Rok 2017 jest dla Słomy szczególną datą do świętowania: w marcu obchodził 60 urodziny, mija też 40 lat odkąd jego życie na stałe związało się ze sceną muzyczną. W związku z tym planowany jest cykl koncertów jubileuszowych. Towarzyszyć mu będzie zespół D’Roots Brothers, którego trzon stanowią synowie Jonasz i Daniel Słomińscy, od najmłodszych lat towarzyszący ojcu w muzycznych podróżach. D’Roots Brothers są znani również, jako band grający z Damianem SyjonFamem i Tallibem. „Wracamy do naszych dawnych Pieśni Mocy śpiewanych od lat. Są dojrzałe, gotowe do użycia. Praktykujemy poszukiwanie wibracji bliskich drganiom naszych serc, by wzbudzać radość i serdecznie namawiać do współtworzenia Kultury Pokoju. 40 % słów 60 % muzyki. Równowaga.” – zapowiada Słoma.