05. 17:30-18:30 ul. Wełniany Rynek 18, wejście od ul. Jagiełły, budynek byłej "Przemysłówki"

JUTRO BĘDZIE LEPIEJ – Performance teatralny w wykonaniu Teatru Tygiel, wg scenariusza Hanny Kaup, w reżyserii Artura Nełkowskiego, z udziałem grupy rekonstrukcyjnej.

“Jutro będzie lepiej” to performance teatralny zrealizowany przez aktorów Teatru Tygiel w reżyserii aktora Teatru im. J. Osterwy Artura Nełkowskiego. Scenariusz – na podstawie rozmów z pionierami Gorzowa zebranych na łamach biuletynu historycznego wydawanego przez Stowarzyszenie św. Eugeniusza de Mazenoda w poprzednich latach- napisała redaktor portalu www.egorzowska.pl Hanna Kaup.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie przejazd ulicami miasta aut z czasów II wojny światowej z pionierami, którzy dotarli do przystanku Gorzów Zamoście. Stamtąd w asyście żołnierzy radzieckich, przesiedleńcy dotrą do miejsca wydarzenia, czyli do ul. Hawelańskiej i na tyły Przemysłówki.Prapremiera spektaklu – skierowanego do wszystkich mieszkańców – zacznie się przed wejściem do budynku od strony fontanny przy ul. Jagiełły, po czym przeniesie do wnętrza i będzie miała charakter interaktywny.”Jutro będzie lepiej” to wspomnienie pierwszych dni i miesięcy powojennego Gorzowa, to historie repatriantów, wzruszające i zabawne, to reminiscencje czasów, których świadkowie odchodzą z tego świata, a młode pokolenie nie zna. Premiera odbędzie z okazji Dni Gorzowa 2 lipca w Spichlerzu.

Zadanie jest współfinansowane z budżetu Miasta Gorzowa.