12. 19:00 - 20:00 - ul. Drzymały 44, ściana budynku po prawej stronie od Schodów Donikąd

ZDANIE NAPOWIETRZNE – wykonanie przez Ryszarda Grzyba  napisu na murze (org. Miejski Ośrodek Sztuki – BWA).

Zdania Napowietrzne. W 2004 Ryszard Grzyb rozpoczął multimedialny projekt Zdania napowietrzne, w ramach którego kolekcjonuje krótkie sentencje poetyckie, „absurdalne haiku” jak mówi i umieszcza je w kontekście zupełnie obcym poetyckim eksperymentom – na billboardach, pocztówkach, ołówkach, kubkach, zmienia je w neony, tabliczki informacyjne. Poprzez zawłaszczenie przestrzeni przeznaczonej dla innego rodzaju komunikatów, artysta wzmacnia siłę ich przekazu, wywołując swego rodzaju suspens. Podczas NSK 2015 Grzyb przeniesie na ścianę jedno ze swoich Zdań Napowietrznych (miejsce akcji w tabeli powyżej).

Uzupełnieniem działań w przestrzeni publicznej są warsztaty poetyckie prowadzone przez Ryszarda Grzyba w formie surrealistycznej zabawy, nawiązującej do tradycji „Wybornego trupa”, działania podejmowanego tak chętnie przez dadaistów i surrealistów (miejsce warsztatów w tabeli powyżej).

*Podczas obu wydarzeń odbędzie się promocja autorskiej książki Ryszarda Grzyba „Zdania Napowietrzne wydanej przez Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie i SONAR sp. z o. o.