11. 19:00–21:30 Łubu Dubu, ul. Łokietka 32/33

Ale puchy – wystawa fot. Piotra Merdy oraz warsztaty z techniki wielokrotnej ekspozycji w fotografii cyfrowej, eksperymenty.

Szeroki Kąt Widzenia i Łubu Dubu

Wystawa jest spojrzeniem na kondycję współczesnego człowieka, na zmiany socjologiczne, które zachodzą w Gorzowie i nie tylko tutaj.

Miejsca, które powinny być pełne ludzi, są puste. Życie przeniosło się przed ekrany monitorów i telewizorów. Ludzi przestają łączyć takie miejsca jak trzepaki, ławki, boiska, ulice. Świat rzeczywisty natomiast staje się powoli wytworem wyobraźni, złudzeniem, które obserwujemy na zdjęciach w internecie. Nawet gdy jesteśmy obok tych miejsc, nie zwracamy na nie uwagi, nie przynoszą refleksji, nie dają punktu zaczepienia dla dalszych przemyśleń i nie wytwarzają w nas poczucia więzi. Nasza wyobraźnia została uwięziona w mieszkaniach, pokojach, korytarzach.

Wernisaż, Łubu Dubu, 13.06.2014, godzina 19:00

Prace powstały przy użyciu techniki wielokrotnej ekspozycji – techniki znanej i używanej w fotografii analogowej. Warsztaty pozwolą zapoznać się z techniką wielokrotnej ekspozycji w fotografii cyfrowej. Celem pracy warsztatowej będą eksperymenty fotograficzne.
Warsztaty fotograficzne, Łubu Dubu, 14.06.2014, godzina 17:00