Program 2016

18:00 - 03:00 ul. Szkolna 5 (budynek po szkole podstawowej)

NSK Punkt 2

18:00 - 03:00 ul. Szkolna 5 (budynek po szkole podstawowej)

GALERIA BEZBRONNA - otwarta galeria, w której każdy może zaprezentować swoją twórczość niezależnie od rodzaju sztuki jaką uprawia (grafika, malarstwo, fotografia, muzyka etc.). Śladami gorzowskiego UFO- projekcja filmu E. Kozubal, E. Bone, Ł. Jankowskiego. Zaprasza Daniel Adamski.

Więcej…

18:00 - 18:40 Stary Rynek

NSK Punkt 1

18:00 - 18:40 Stary Rynek

ORKIESTRA DĘTA OSP SIEDLICE - koncert inaugurujący VIII edycję NSK.

18:00 - 19:00 - ul. Nadbrzeżna 1, Barka Królowa Jadwiga

NSK Punkt 4

18:00 - 19:00 - ul. Nadbrzeżna 1, Barka Królowa Jadwiga

TWARZĄ W TWARZ Z OSIECKĄ - recital Anny Łaniewskiej z towarzyszeniem zespołu GIGADRUM.

18:00 - 21:00 - ul. Asnyka 7 (przed szczytową ścianą budynku)

NSK Punkt 8

18:00 - 21:00 - ul. Asnyka 7 (przed szczytową ścianą budynku)

50 LAT DKF MEGARON - odsłonięcie urodzinowego muralu oraz warsztat tworzenia wlepek. Dodatkowo dla uważnych „Filmowe podchody” z nagrodami - start przy Starej Bimbie - weź kartkę i rusz w drogę!

18:00 - 21:00 ul. Śląska 58, Monofaktura

NSK Punkt 5

18:00 - 21:00 ul. Śląska 58, Monofaktura

MONOPIKNIK 04 - live acty, sety dj`skie, wizualizacje, Simon Kelly (street art.) Monoton, giełda płyt, grill.

Więcej…

18:00 - 22:30 ul. Kosynierów Gdyńskich 64, Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów

NSK Punkt 7

18:00 - 22:30 ul. Kosynierów Gdyńskich 64, Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów

SKĄD WIESZ CZY TWOJE ŻYCIE TO NIE MATRIX - wykłady i dyskusje (18:00, 19:30, 21:00) oraz gry planszowe, grill.

18:00 - 3:00 na rogu ul. Pionierów i ul. Spichrzowej, Restauracja ANERI CAFE

NSK Punkt 3

18:00 - 3:00 na rogu ul. Pionierów i ul. Spichrzowej, Restauracja ANERI CAFE

GORZÓW NA STARYCH WIDOKÓWKACH - MIASTO PRZED I PO 1945 ROKU, specjalne menu nawiązujące do kuchennych tradycji Landsberga.

18:00-3:00 ul. Jagiełły 11, Klub MagnetOFFon (Łaźnia Miejska)

NSK Punkt 6

18:00-3:00 ul. Jagiełły 11, Klub MagnetOFFon (Łaźnia Miejska)

Eko Ogródek - interaktywna instalacja wizualna oparta na sztuce mappingu i videoart w wykonaniu Karoliny Jacewicz,Mateusza Kędzierskiego i Dawida Śłowińskiego , otwarte warsztaty - jam session (godz.20:00-23:55), taneczna scena klubowa (godz.1:00-3:00).

 

Więcej…

18:30 - 1:00 ul. Łokietka 32-33, Restauracja, Klub, Miejsce Kultury „Łubu Dubu”

NSK Punkt 9

18:30 - 1:00 ul. Łokietka 32-33, Restauracja, Klub, Miejsce Kultury „Łubu Dubu”

OBLICZA BIRMY - wystawa fotografii Sławomira Sajkowskiego i Marty Wrzask (wernisaż - godz.18:30).

19:00 - 00:00 - ul. Mościckiego 7, Archiwum Państwowe w Gorzowie Wlkp.

NSK Punkt 18

19:00 - 00:00 - ul. Mościckiego 7, Archiwum Państwowe w Gorzowie Wlkp.

KOŚCIÓŁ ZIEM ZACHODNICH - GORZÓW W EPOCE MILENIUM CHRZTU POLSKI - wystawa, porady dotyczące badań genealogicznych, tworzenia archiwów rodzinnych.

Więcej…

19:00 - 02:00 - ul. Chrobrego 4, Mała Galeria GTF

NSK Punkt 13

19:00 - 02:00 - ul. Chrobrego 4, Mała Galeria GTF

FOTOGRAFIA Z MADAGASKARU - wystawa Stefana Piosika, spotkania autorskie (godz. 19:00, 20:30, 22:00, 23:30).

19:00 - 02:00 - ul. Jagiełły 11, Klub MagnetOFFon (Łaźnia Miejska)

NSK Punkt 19

19:00 - 02:00 - ul. Jagiełły 11, Klub MagnetOFFon (Łaźnia Miejska)

ZAPAROWANI II - wernisaż i wystawa Piotra Merdy, fotografie par wykonane techniką wielokrotnej ekspozycji.

19:00 - 21:00 ul. Chrobrego 13, Studio Plastyki MCK

NSK Punkt 11

19:00 - 21:00 ul. Chrobrego 13, Studio Plastyki MCK

WYSTAWA MALARSTWA uczestników Inkluzywnej Pracowni Edukacji Artystycznej.

19:00 - 22:00 - ul. Grobla 15, Galeria TERMINAL08

NSK Punkt 22

19:00 - 22:00 - ul. Grobla 15, Galeria TERMINAL08

EARLY WORKS - wystawa zbiorowa - kurator Artur Malewski (Akademia Sztuki w Szczecinie).

Więcej…

19:00 - 24:00 - ul. Teatralna 9, Art Cafe w Teatrze im. Juliusza Osterwy

NSK Punkt 17

19:00 - 24:00 ul. Łokietka 20a, Biblioteka Pedagogiczna WOM

PIERWIASTEK KOBIECY - wystawa prac malarskich Agaty Kaczuk-Jagielnik.

19:00 - 24:00 ul. Warszawska 35, Zespół Willowo-Ogrodowy Muzeum Lubuskiego

NSK Punkt 10

19:00 - 24:00 ul. Warszawska 35, Zespół Willowo-Ogrodowy Muzeum Lubuskiego

ŚLĄSKIE SZKŁO ARTYSTYCZNE Z XIX I XX w. - z kolekcji Muzeum Karkonoskiego, prezentacja jednostronnie bitych monet, zwiedzanie ogrodu.

19:00 - 24:00 ul. Łokietka 20a, Biblioteka Pedagogiczna WOM

NSK Punkt 16

19:00 - 24:00 ul. Łokietka 20a, Biblioteka Pedagogiczna WOM

ZNAM TO - GORZÓW W PLAKACIE - wystawa autorstwa Tomasza Żuka oraz najciekawsze zbiory dotyczące historii gorzowskiej oświaty.

Więcej…

19:00 - 24:00, Bulwar Żywiec Pub

NSK Punkt 15

19:00 - 24:00, Bulwar Żywiec Pub

PRODUKCJA MUZYKI ELEKTRONICZNEJ - warsztaty z gatunków klasycznej elektroniki, House/Deep House, Chillout, Breakbeat poprowadzi Anestetic, pokaz live act (godz. 23:00 - 24:00).

19:00 - 2:00 Bulwar Zachodni

NSK Punkt 14

19:00 - 2:00 Bulwar Zachodni

WSZECHŚWIAT NA WYCIĄGNIĘCIE DŁONI - obserwacja nocnego nieba, pokaz sprzętu i technik obserwacji, prelekcja na temat astronomii amatorskiej, polowanie na przelatującą Stację Kosmiczną ISS. Zaprasza Gorzowska Grupa Miłośników Astronomii „GAMMA”.

Więcej…

19:00 - 2:00 ul. Przemysłowa 50, pracownia MINU MINU

NSK Punkt 12

19:00 - 2:00 ul. Przemysłowa 50, pracownia MINU MINU

OLLAS PERMAKULTURAS - wykład i zakładanie ogródka ziołowego,

OBY NAM SIĘ - wystawa prac J. Hanć i M. Gugały, warsztaty mozaiki ceramicznej,

WISZĄCE OGRODY JAGODY - przygotowanie mozaiki botanicznej 3D.

Więcej…

19:30 - 21:30 - ul. Bracka 7 (świetlica pod klasztorem)

NSK Punkt 24

19:30 - 21:30 - ul. Bracka 7 (świetlica pod klasztorem)

BRACKA 7 – HISTORIA MIEJSCA I LUDZI - prezentacja archiwaliów z okazji 65 rocznicy powstania parafii pw. Św. Józefa, zwiedzanie kościoła z przewodnikiem (godz. 20:30).

19:30 - 23:00 - ul. Okólna 31A, Galeria Malarstwa Jerzego Zgorzałka

NSK Punkt 23

19:30 - 23:00 - ul. Okólna 31A, Galeria Malarstwa Jerzego Zgorzałka

PEJZAŻ GORZOWA - wystawa autorska właściciela galerii, spotkanie z artystą.

19:30 - 24:00 - ul. Jagiełły 11, skwer przed klubem Magnetoffon (Łaźnia Miejska)

NSK Punkt 21

19:30 - 24:00 - ul. Jagiełły 11, skwer przed klubem Magnetoffon (Łaźnia Miejska)

NOC Z RADNYMI - wystawa pokonkursowa projektów na budynek Urzędu Miasta, miejsce do rozmów na temat Miasta z radnymi LDM i architektami ze Stowarzyszenia „SARP”.

19:30 - 24:00 - ul. Pomorska 73, Miejski Ośrodek Sztuki

NSK Punkt 20

19:30 - 24:00 - ul. Pomorska 73, Miejski Ośrodek Sztuki

3D TOMASZA KALITKI „STACJA MOS” - prezentacja obrazu wykonanego w technice 3D, (parking przed MOS, godz.19:30 - 20:00),

Z ALBUMU GORZOWIAN VIII - wystawa fotografii z prywatnych archiwów mieszkańców (godz.20:00 - 24:00) promocja wydawnictwa „Z ALBUMU GORZOWIAN II” dla pierwszych 100 osób - egzemplarz bezpłatny (godz. 20:00 - 21:00).

 

Więcej…

20:00 - 04:00 - ul. Spichrzowa 1, MIXcoolTURA

NSK Punkt 25

20:00 - 04:00 - ul. Spichrzowa 1, MIXcoolTURA

„MGM” - MUZYKA - GORZÓW - MALARSTWO - wystawa obrazów Jakuba Stillera, koncert Piotra „Restek” Resteckiego – gitara i Agnieszki Kliszczyk - wokal (ok. 22:00 - 23:50), sety dj`skie.

20:00 - 23:00 - ul. Chrobrego 9, Klub Kultury „Jedynka” MCK

NSK Punkt 26

20:00 - 23:00 - ul. Chrobrego 9, Klub Kultury „Jedynka” MCK

Koncert duetu: Grzegorz Klicki - gitara i Maciej Dana - klarnet (godz. 20:00 - 20:25 oraz 22:00 - 22:30),

Halooo! Chopin - spektakl muzyczny M. Ciężki, M. Wróblewski – fortepian (godz.20:30), Koncert Wrathu & Mała Fuzja (godz. 21:30),

Śladami gorzowskiego UFO - projekcja filmu E. Kozubal, E. Bone, Ł. Jankowskiego, wystawa malarska Gminnego Ośrodka Kultury w Lubniewicach.

21:00 - 01:00 - linia MZK na trasie Wieprzyce - Piaski - Wieprzyce „Imprezowy Tramwaj”

NSK Punkt 27

21:00 - 01:00 - linia MZK na trasie Wieprzyce - Piaski - Wieprzyce „Imprezowy Tramwaj”

TRAMWAJ ARTYSTYCZNY - na poetyckie atrakcje i wystawę grafik zaprasza Agnieszka Kopaczyńska-Moskaluk.

21:00 - 22:00 - Park Siemiradzkiego, scena na scenie Amfiteatru MCK

NSK Punkt 28

21:00 - 22:00 - Park Siemiradzkiego, scena na scenie Amfiteatru MCK

ŚWIETLIKI - zespół brutalnych doświadczeń. Koncert zespołu Marcina Świetlickiego,

Śladami gorzowskiego UFO - projekcja filmu E. Kozubal, E. Bone, Ł. Jankowskiego.

22:00 - 23:00 - ul. Przemysłowa 23 (inicjatywa Sztuki Miasta)

NSK Punkt 31

22:00 - 23:00 - ul. Przemysłowa 23 (inicjatywa Sztuki Miasta)

OBCI - prezentacja multimedialna na fasadzie kamienicy autorstwa Antoniego Mączyńskiego.

22:00 – 23:30 - ul. Teatralna 9, Teatr im. Juliusza Osterwy (park teatralny)

NSK Punkt 30

22:00 – 23:30 - ul. Teatralna 9, Teatr im. Juliusza Osterwy (park teatralny)

CZY TO JEST MIŁOŚĆ? - widowisko plenerowe w wykonaniu artystów gorzowskiego teatru inspirowane twórczością największych polskich i zagranicznych poetów.

22:10 - 05:00 - ul. Spichrzowa 1, CKN Centrala

NSK Punkt Trupia czacha

22:10 - 05:00 - ul. Spichrzowa 1, CKN Centrala

DOŻYNKI CENTRALNE - O obrotach ciał niebieskich” wernisaż B. Stanek (godz. 22:00), Obci - projekcja multimedialna Antoniego Mączyńskieg (godz. 22:10), Śladami gorzowskiego UFO - projekcja filmu E. Kozubal, E. Bone, Ł. Jankowskiego (godz. 22:30), koncert Dirty Coyote z Oakland w Kalifornii ( godz.23:00), videomapping 3D - VJ Pathfinder, DJ aferparty.

Więcej…

22:10 - 24:00 - punkt widokowy przy „Schodach Donikąd” (dojście od strony Amfiteatru MCK)

NSK Punkt 29

22:10 - 24:00 - punkt widokowy przy „Schodach Donikąd” (dojście od strony Amfiteatru MCK)

ŚDYM NAD SCHODAMI - wydarzenie audiowizualne Dym Records, udział wezmą: Due Gebord / Radosław Sirko, Wrong Dials / Mateusz Rosiński, wizualizacja przestrzenna VJ Pathfinder (Berlin).

22:15 - 24:00 - ul. Dziewięciu Muz, Plac Sztuk przed CEA –Filharmonią Gorzowską

NSK Punkt 32

22:15 - 24:00 - ul. Dziewięciu Muz, Plac Sztuk przed CEA –Filharmonią Gorzowską

KLASYKA LETNIĄ NOCĄ - kwartet smyczkowy H.M. Góreckiego (22:15 - 22:55), kwartet smyczkowy Straordinario (23:15 - 24:00).

Ponadto:

PONADTO:

Śladami gorzowskiego UFO (20 min.) - projekcje filmu E. Kozubal, E. Bone, Ł. Jankowskiego w: MOS - Kino 60 Krzeseł (17:20, 21:40), w MCK Amfiteatr (20:50), Klub Kultury Jedynka, Galeria Bezbronna, CKN Centrala, Klub MagnetOFFon,

OŚCI - gra miejska z oryginalną nagrodą, polegająca na stworzeniu mapy i dotarciu do kilku ceramicznych „wlepek” , dzieła Pracowni Ceramiki w Podgórzu.

 

Więcej…