02. 17:00-21:00 ul. Chrobrego 9, Klub Kultury MCK JEDYNKA

17:00 – KULTURALNE DZIERGANIE – próba ustanowienia gorzowskiego rekordu w robieniu na drutach w jednym czasie i miejscu w Światowy Dzień Robienia na Drutach. Zaprasza Koło Gospodyń Miejskich.

18:00 – Wrathu + Mała Fuzja – koncert stypendystów miasta.

19:00 – CZERŃ I BIEL NIE SĄ NUDNE – wernisaż wystawy grafiki autorstwa Michała Bajsarowicza, Magdaleny Ćwiertni, Bogusława J. Jagiełły, Krzysztofa Swaryczewskiego oraz Andrzeja Gordona i Bolesława Kowalskiego. Kurator: Elżbieta Neuman.

Wystawa grafiki „Czerń i biel nie są nudne”. Zaprezentujemy prace artystów gorzowskich: Michała Bajsarowicza, Magdaleny Ćwiertni, Bogusława J. Jagiełły, Krzysztofa Swaryczewskiego oraz Andrzeja Gordona i Bolesława Kowalskiego. Wernisaż uświetni swoim występem zespół Wrathu + Mała Fuzja, czyli Kamil Kwiatkowski i Sebastian Siuda, którzy będą promować album “Sólin” zrealizowany ze środków Miasta Gorzowa w ramach stypendium kulturalnego.

Na 10 czerwca przypada Światowy Dzień Robienia na Drutach w Miejscach Publicznych. Z tej okazji, oraz w ramach Nocnego Szlaku Kulturalnego, Koło Gospodyń Miejskich zorganizuje przed klubem Jedynka bicie gorzowskiego rekordu w robieniu na drutach w jednym miejscu i o jednym czasie. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Kulturalne dzierganie”.