02. 17:00 - 02:00 Stary Ratusz, ul. Obotrycka 16

Galeria Bezbronna 2013

(Sztuka Miasta i MCK)

Galeria Bezbronna jest otwartą galerią, w której każdy może zaprezentować swoją twórczość. Odbywa się co roku od 5 lat w Gorzowie. W każdym roku odbywa się w innym miejscu miasta zajmując pustostany, budynki wyłączone z eksploatacji, które na czas trwania wydarzenia zamieniają się w galerię sztuki współczesnej. W przygotowanych wnętrzach opuszczonego budynku każdy gorzowian może zaprezentować swoje prace niezależnie od tego, jaki rodzaj sztuki uprawia. Może to być fotografia, malarstwo, instalacje, teatr, muzyka itp. Galeria Bezbronna działa przez około tydzień czasu. Każdy autor sam wybiera miejsce w budynku, aranżuje je na swój autorski sposób, wiesza/ ustawia swoje prace, a po tygodniu je demontuje. Wszystkie działania i udział w wystawie jest bezpłatny. W tym roku odbywać się będzie w budynku przy ul. Obotryckiej 16 w Gorzowie Wlkp. Jest to budynek po dawnym Ratuszu miejskim oraz po dawnej siedzibie posterunku policji.

14 czerwca odbywa się rezerwacja miejsc na swoją ekspozycję oraz przygotowanie pomieszczeń do wystawy. 16 czerwca odbywa się wernisaż wystawy. Od 17 do 23 czerwca galeria jest otwarta dla zwiedzających.

https://www.facebook.com/sztuka.miasta

Zawarcie -wiele kultur-jeden dom” prezentacja, wystawa  (Zespół Szkół Nr 12)

Pokaz prezentacji multimedialnej przygotowanej przez uczniów oraz wystawy poświęconej miastu Gorzów. Wystawa prezentuje grafiki pokazujące stary Gorzów oraz Zawarcie dzisiaj widziane oczami uczniów szkoły.

www.sobieski.phg.pl