18. 21:00 - 00:30 scena pod Schodami Donikąd

„Gorzowskie Kawałki II czyli premiery – schody do kariery”. Wystąpią : Rakotwórczość, anTeny, DREKOTY, UL/KR, Żółte Kalendarze

(Miejskie Centrum kultury)

Grupa występujących artystów towarzysko i artystycznie powiązana jest z MCK Klub Muzyczny Magnat.Teksty piszą wyłącznie po polsku, najczęściej z mocno osobistej perspektywy. Zaskakują inteligentnym pastiszem i zabawą słowem. Ich potencjał dostrzegły ogólnopolskie media muzyczne, tygodniki opinii i organizatorzy offowych festiwali. Na koncie mają kilkanaście wydawnictw oficjalnych – od własnych albumów po kompilacje różnych zespołów i kilkadziesiąt utworów opublikowanych w Internecie oraz udział w największych imprezach muzycznych jak OPENER czy OFF Festiwal..Co ważne – mieszkają tutaj, tworzą, opisują i komentują życie w naszym mieście.Nie są zamknietym środowiskiem , a swoim talentem przyciagają osobistości muzyczne spoza Gorzowa czego dobitnym przykladem jest warszawsko-katowicko- gorzowskie,żeńskie trio DREKOTY.

21.00 – 21.20 – Rakotwórczość
21.25 – 21.55 – anTeny
22.00 – 22.40 – DREKOTY
22.50 – 23.20 – UL/KR
23.30 – 24.00 – Żółte Kalendarze

ANTENY

Grupa z Gorzowa Wielkopolskiego od początku szuka złotego środka
pomiędzy popularnymi i niszowymi gatunkami muzyki. Mają na koncie 4 ep-ki, ale nie łatwo je opisać. Na muzycznejmapie poszukują swojego miejsce pomiędzy piosenkami Lecha Janerki,starszymi dokonaniami SBB i może dEUS`em, albo bardziej MUSE`em.
Tworzą wyraziste piosenki z tekstami po polsku, co pozwoliło im zaistnieć
na składance “Daleko Od Szosy” (Thin Man Records). Zespół pozwala sobie
na odważne formy instrumentalne oraz swobodne improwizacje. Brzmienie
anTen to silna sekcja rytmiczna, przetwarzane przez wiele efektów gitara,
uzupełniana brzmieniami syntezatora. W ich utworach można znaleźć echa
lat 60tych i 70tych, ale też współczesnej muzyki etnicznej, post rocka i…
odrobinę dobrego humoru. Koncerty anTen są pełne energi i brawury.

Skład:
gitara, głos: Bartosz Matuszewski
syntezator: Maurycy Kiebzak (UL/KR, Żółte Kalendarze, ex Creska inne)
gitara basowa: Przemysław Szulc (Provintzya, Hekla, i inne)
perkusja:Jacek Szmytkowski (ex Kawałek Kulki, Żółte Kalendarze, ex UL/KR)

Aktualnie muzycy wytrwale pracują nad nowym materiałem, który ma być
jeszcze lepszy od poprzednich.
Ich dokonania można przesłuchać na:

http://antenyband.bandcamp.com/

anteny.art.pl

http://www.youtube.com/watch?v=V_cOfRuHw34

DREKOTY

DREKOTY to zespół założony przez Olę Rzepkę, perkusistkę i pianistkę grającą w takich zespołach jak Wovoka, Pictorial Candi, Graal, The Complainer, a dawniej znaną ze współpracy z Pogodno oraz Budyń i Sprawcy Rzepaku. W składzie zespołu obok Oli Rzepki znalazła się Magda Turłaj (vel Karotka znana z Kawałka Kulki) i Zosz Chabiera. Drekoty mają na koncie EPkę Trafostacja, a aktualnie nagrywają materiał na debiutancką płytę. Zdobył nagrodę za najlepszy utwór wykonany w języku polskim (Poddania) na Festiwalu Gramy 2011 w Szczecinie. Z kolei utwór Masłem doceniony został przez radiową Trójkę, która umieściła go na składance Offensywa 4. Muzyka Drekotów to muzyka sprzeczności. Akustyczne brzmienie perkusji zderza się z elektronicznymi dźwiękami klawiszy uzupełnianymi przez trzy wokale, natomiast pozornie proste i chwytliwe melodie płynnie łączą się z mniej przystępną warstwą muzyczną. Także teksty, pisane w języku polskim, upchane są licznymi metaforami i wieloznacznościami. Podczas jesiennej trasy koncertowej Drekoty dzieliły scenę m.in. z Pustkami, Julią Marcell oraz Paristetris, a na specjalną prośbę Carli Bozulich otwierały dwa polskie koncerty zespołu Evangelista.

Muzycy posiadają duże doświadczenie sceniczne i występowali m.in. na takich festiwalach jak Off Festival (Budyń i Sprawcy Rzepaku, Kawałek Kulki, Mołr Drammaz), Opener (Kawałek Kulki) czy Tzadik Poznań (Budyń i Sprawcy Rzepaku, Żydowski Surf).

 

 

http://www.drekoty.pl
http://www.facebook.com/drekoty
drekoty@gmail.com

http://www.youtube.com/watch?v=8ANNGUbaxyk

UL/KR

UL/KR: nowy projekt Błażeja Króla, lidera nieodżałowanego gorzowskiego składu Kawałek Kulki. Podobnie jak w przypadku tego oryginalnego zespołu, który dziennikarze próbowali ugryźć m.in. za pomocą karkołomnych zestawień Marka Grechuty z grupą Deerhoof, tak i z kolejną muzyczną propozycją Króla specjaliści i melomani będą mieli szufladkowe problemy. UL/KR bowiem to projekt łączący w sobie mrok niemieckich romantyków, sakralną mistykę Dead Can Dance, z dopalaczową ekstazą i wpływami elektroniki z najdziwniejszych zakamarków blogosfery. Niezmienne w przypadku piosenek Króla pozostają oblizujące ucho melodie, w UL/KR zlepione z gorzko romantycznymi tekstami balansującymi gdzieś na granicy gzymsu i wymiętej pościeli. Skład grupy uzupełnia Maurycy Kiebzak-Górski, jeden z najzdolniejszych gorzowskich instrumentalistów.Ich debiutancka płyta jest chyba najczęściej komentowanym i recenzowanym wydawnictwem muzyki alternatywnej ostatnich miesięcy Album ukazał się 9 marca 2012 nakładem Thin Man Records.Zespoł zaproszony został do tak prestiżowych przedsięwzięć muzcznych jak Męskie Granie i OPENER 2012.

ulkr.bandcamp.com

http://www.youtube.com/watch?v=lmHI2j2poE0&feature=player_embedded

ŻÓŁTE KALENDARZE

ŻÓŁTE KALENDARZE to pozagatunkowa entuzjastycznie wykonywana wiązanka nostalgicznych i dynamicznych melodii w stylu elektro folk, melancholik punk z elementami grunge- techno. Zaskakują nowoczesnością i świeżością. Motoryczny, elektroniczny puls, grunge`owa gitara, ale też akustycznie podane skrzypce, wokalne i klawiszowe harmonie. Bezczelnie przebojowi, niestabilni stylistycznie i na dodatek obrali kultowego patrona. Skład:

100% sceny gorzowskiej. Nie udało się zarejestrować materiałów video – nie mieszczą się w formacie kadru.

http://www.myspace.com/zoltekalendarze